fbpx
6 września 2017

Zdjęcia ślubne w plenerze, Kreatywne, Romantyczne, Szalone pomysły.

Zdjęcia ślubne i film w plenerze, Kreatywne, Romantyczne, Szalone pomysły.

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pary. Warto więc zadbać o to, by pozostała po nim niezwykła pamiątka. Doskonałym pomysłem są zdjęcia. Nie tylko te zrobione podczas uroczystości i przyjęcia, ale również późniejsza, kreatywna sesja zdjęciowa w plenerze. Dobry fotograf na ślub z całą pewnością może nam pomóc w ich wykonaniu.

Niezwykłe zdjęcia ślubne

Zapewne każdy z nas przeglądał stare albumu ślubne naszych rodziców czy dziadków. Wtedy plenery ślubne miały nie co inny charakter, ponieważ zwyczajnie zdjęcia ślubne w plenerze realizowane były w studiu fotograficznym. Para Młoda zdjęcia miała na jednolitym często płóciennym lub też bardziej krajobrazowym tle przypominającym postać foto tapety. Dziś takie praktyki sesji poślubnych to już znikomy procent. W obecnych czasach klienci są świadomi tej sztuczności panującej w studio, bardziej wymagający i oczekują czegoś oryginalnego, naturalnego i spontanicznego. Rynek fotografii ślubnej w obecnym czasie zdecydowanie przekwalifikował się na robienie sesji ślubnych w plenerze, które można realizować praktycznie w każdym miejscu – najważniejsza jest kreatywność i pomysł na sesję.

Zdjęcia w plenerze – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że jest to doskonały pomysł na wyrażenie swojego uczucia i zachowanie go w pamięci. Nie da się ukryć, że zdjęcia ślubne w plenerze, to niezapomniana pamiątka na lata, która daje zazwyczaj znacznie więcej pozytywnych emocji, niż tradycyjna studyjna sesja zdjęciowa. Warto jedynie zadbać o to, by ujęcia wykonywał najlepszy fotograf w okolicy. Tak jak wspomniałem, ślubna fotografia plenerowa dziś charakteryzuje się spontanicznymi i bardziej oryginalnymi ujęciami oraz sceneriami. Czasem im bardziej zwariowane i nietypowe tym bardziej są pożądane przez Pary Młode. Większość moich pakietów ślubnych posiada już w ofercie opcje wykonania pleneru. Jednak zauważam, że największym zainteresowaniem cieszą się te wykonywane innego dnia niż dzień ślubu. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dniu ślubu Para Młoda nie dość, że często bywa zestresowana całą uroczystością, musi dopilnowywać przebiegu wesela, to również moim zdaniem nie może sobie pozwolić aby „zniknąć” na 1-3 godziny, zostawiając gości weselnych samych na sali – zwyczajnie nie wypada.

Kto odpowiada za przygotowanie pleneru ślubnego?

Ustaliliśmy, że zdjęcia w plenerze warto zrobić innego dnia, ponieważ Para Młoda zdąży wypocząć po ślubie, będzie bardziej zrelaksowana i bez presji uciekającego czasu. Jest też czas aby przygotować się na plener ślubny. Warto wiedzieć, że to jednak Para Młoda odpowiada za przygotowanie pleneru, znalezienie właściwego miejsca, dodatków a nawet w przypadku plenerów zagranicznych za opłaty biletów, zapewnienie noclegu itp. Dzięki temu może na plener np. wybrać miejsce, unikalne, wymarzone, które traktują sentymentalnie co będzie stanowiło dodatkowy atut sesji oraz stanie się świetnym i niezapomnianym doświadczeniem.

Fotograf ślubny odpowiada zaś za przygotowanie właściwego  sprzętu fotograficznego (lamp, blend, obiektywów, statywów), kreatywne wykorzystanie atutów miejsca, przedmiotów, panującego naturalnego oświetlenia czy warunków atmosferycznych. Oczywiście dobry fotograf ślubny chętnie posłuży Wam dobrą radą, skonsultuje czy dany pomysł jest realny do zrealizowania.

Cennik:

1. Sesja ślubna w innym dniu  600 zł (koszt dojazdu 50gr/km)

2. Sesja ślubna plus film w plenerze 1200 zł (koszt dojazdu 50gr/km)